Милвоки избори плеј-оф – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Милвоки избори плеј-оф

Поразот на Детроит од Филаделфија (108:115) значеше и крај на шансите за Пистонси да играат во плеј-офот, а од друга страна го промовира Милвоки во последен патник од Источната конференција во втората фаза од НБА лигата.

За Милвоки ова ќе биде второ учество по ред во плеј-офот, лани беше елиминиран во првиот круг од Торонто (2-4).

Во моментов Милвоки е на делба на седмата позиција со Вашингтон со ефект 42 победи и и 36 порази.

До крајот на лигашкиот дел тимот ќе одигра уште четири натпревари.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Хјустон постигна 50 поени за една четвртина

Рекордни 50 поени за годинашниот плејоф и втор најдобар скор на сите времиња во НБА ...

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот ...