Милевски го објави списокот: Македонија со проверени сили патува на ЕП! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Милевски го објави списокот: Македонија со проверени сили патува на ЕП!

Селекторот на У21 репрезентацијата, Благоја Милевски, го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Европското првенство (ЕП) кое во јуни се игра во Полска.

На списокот нема големи промени, а имињата се истите кои го понесоа товарот од квалификацискиот циклус и остварија успех за македонскиот фудбал, со пласман на ЕП за првпат во историјата.

Преземено од: 24 Фудбал

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...