Милевски го објави списокот: Македонија со проверени сили патува на ЕП!

Селекторот на У21 репрезентацијата, Благоја Милевски, го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Европското првенство (ЕП) кое во јуни се игра во Полска.

На списокот нема големи промени, а имињата се истите кои го понесоа товарот од квалификацискиот циклус и остварија успех за македонскиот фудбал, со пласман на ЕП за првпат во историјата.

Преземено од: 24 Фудбал

Би те интересирало и

Арсенал се „извлече“ на „Сент Мери“, Жиру донесе бод во 88. минута

Арсенал беше на прагот на пораз на „Сент Мери“, но во финишот од средбата гол ...

ФИФА: Во првите 24 часа преку милион барања за влезници на СП 2018 во Русија

Во првите 24 часа од почетокот на вториот круг продажба на влезници за СП 2018 ...