Милевски унапреден во генерал-мајор на командантот на ЗОК во ГШ на АРМ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Милевски унапреден во генерал-мајор на командантот на ЗОК во ГШ на АРМ

Претседателот на Република Македонија и врховен командант на вооружените сили, Ѓорге Иванов го унапреди Зоран Милевски во чин генерал-мајор на командантот на ЗОК во ГШ на АРМ.

– Претседателот Иванов, согласно Законот за одбрана и Законот за служба во А рмијата на Република Македонија со У каз изврши унапредување на командантот на Здружената оперативна команда во Генралштабот на АРМ, бригадниот генерал Зоран Милески во чин генерал-мајор, соопштија  од кабинетот на Иванов.

Би те интересирало и

Засилени контроли на јајцата пред Велигден, нова регулатива од 2019-та

Засилени се инспекциските контроли за безбедноста и квалитетот на јајцата пред велигденските празници. Покрај контролите ...

Променливо време со сонце и повремен дожд

За првиот ден од пролетта времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со ...