Милеко Неделковски пред Кривичен суд – Подели знамиња и си замина

Како поддршка на обвинетите за крвавите инциденти во Собранието, пред Кривичниот суд дојде новинарот и Миленко Неделковски – пренесува агенцијата Макфакс. Тој претходните неколку денови повикуваше народот им даде поддршка на лицата кои сега се наоѓаат на обвинителна клупа.

Неделковски, во неделата, преку неговиот Фејсбук профил повикуваше и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да дојдат пред судот за да изразат поддршка на обвинетите. Тој повикуваше и на кршење на канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, откако му беше доделен мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Откако Неделковски им подели македонски знамиња на присутните пред Кривичниот суд, си замина.

 

Извор: www.makfax.com.mk

Додади коментар

Би те интересирало и

Беса бара СЈО до петок да ги отвори случаите Сопот и Монструм

Партијата Беса попладнево побара од Специјалното јавно обвинителство да ги покрене случаите „Сопот“ и „Монструм“ ...

Дивата депонија во Тетово се уште се пали.

  Тетовската дива депонија каде комуналното претпријатие го претовара сметот и натаму се пали. Облачи ...

Close