Милеко Неделковски пред Кривичен суд – Подели знамиња и си замина – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Милеко Неделковски пред Кривичен суд – Подели знамиња и си замина

Како поддршка на обвинетите за крвавите инциденти во Собранието, пред Кривичниот суд дојде новинарот и Миленко Неделковски – пренесува агенцијата Макфакс. Тој претходните неколку денови повикуваше народот им даде поддршка на лицата кои сега се наоѓаат на обвинителна клупа.

Неделковски, во неделата, преку неговиот Фејсбук профил повикуваше и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да дојдат пред судот за да изразат поддршка на обвинетите. Тој повикуваше и на кршење на канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов, откако му беше доделен мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Откако Неделковски им подели македонски знамиња на присутните пред Кривичниот суд, си замина.

 

Извор: www.makfax.com.mk

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...