Миле Талески избран за преседавач на новиот Совет на Општина Прилеп – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Миле Талески избран за преседавач на новиот Совет на Општина Прилеп

Со верификација на мандатите и како што се очекуваше, со изборот на Миле Талески за претседавач, денеска се конституираше Советот на општина Прилеп. Сите 27-новоизбрани советници ги верификуваа мандатите и ја потпишаа заклетвата. Во новиуот сстав на Советот мнозинство со 15 советници има СДСМ и додека со 12 советници ВМРО-ДПМНЕ ќе биде опозиција во Советот.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...