Минесота: Живеел во куќа со покојната мајка и братот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Минесота: Живеел во куќа со покојната мајка и братот

Маж кој во Минесота живеел година дена во куќа со телата на покојната мајка и братот близнак, тврди дека немал храброст да ја пријави нивната смрт. Роберт Џејмс Кефлер изјавил за АП дека бил „истрауматизиран“ и запрашал: „А што би направиле вие?“

Полицијата наведува дека Кефлер е обвинет минатата недела поради нарушување на местото на смртта додавајќи дека братот и мајката починале од природна смрт.

Самиот Кефлер рекол дека неговата мајка починала во 94. година во август 2015 година, а неговиот брат неколку месеци пред тоа.

Полицијата ги откри нивните тела во септември 2016 година.

Ос удот рекоа дека телото на братот било мумифицирано, а телото на мајката во фаза на распаѓање.

„Луѓето мислат дека не сум норамлен, но сум. Јас ги сакав“, рекол тој.

Кефлер додал и дека не ги подигал парите од сметките на покојната мајка и брат.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...