Министерот Јолевски во официјална посета на Унгарија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Министерот Јолевски во официјална посета на Унгарија

jolevski

Делегација од Министерството за одбрана на Република Македонија, предводена од министерот Зоран Јолевски денеска е во официјална посета на Унгарија.

Во рамки на еднодневната посета, министерот Јолевски ќе оствари средба со неговиот домаќин, министерот за одбрана на Унгарија, Иштван Шимичко.

Би те интересирало и

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...