Модната класика се враќа на голема врата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Модната класика се враќа на голема врата

Неопходното парче облека кое нема намера да се симне од модниот трон е старата и добра ролка! Во студените денови, освен што додава на топлина, ролката го чува и добриот стил. Модните експерти велат дека токму ролката, некогаш може да ја „спаси“ целата модна комбинација.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

 

Би те интересирало и

Мадона повтори оди на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, ...

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...