Можна е скора преселба на Руни во некој Кинески клуб – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Можна е скора преселба на Руни во некој Кинески клуб

Според шпекулациите, капитенот на Манчестер јунајтед ќе стане најплатен фудбалер на планетата со колосална неделна плата која, според медиумите на Островот, може да стигне и до речиси милион евра неделно.

Вчера менаџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо изненадувачки изјави дека не исклучува да се дојде до разделба со Вејн Руни уште пред крајот на сезоната во Англија, што пак предизвика незадоволството на самиот фудбалер.

Агентот на фудбалерот Пол Стретфорд бил забележан во еден хотел во градот Тјанжин. Англиските медиуми додаваат дека освен со локалниот клуб, Стретфорд води преговори и со други тимови од Кина.

Од раководството на Јанжин сеуште нема официјален коментар на оваа тема, иако тренерот на тимот – италијанската легенда Фабио Канаваро, не негираше за разговори со Руни.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...