Момче се удави во Струга – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Момче се удави во Струга

 

Дваесет и двегодишно момче денеска се удавил на машката плажа во Струга, во водите на Охридското Езеро.

Околу 12.05 часот Е. Б. пријавила во полициската станица во Струга дека додека се возела на педалинка кај хотел „Инекс-Дрим“ со својот пријател Ј. А.,во еден момент тој скокнал во водата по што еднаш успеал да исплива за подоцна да пропадне.

Од МВР информираат дека спасувач го пронашол момчето кое било пренесо во Медициснкиот центар во Охрид каде лекар констатирал смрт.

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...