Момче си ја пријавило својата мајка за фалсификување пари

Десетгодишно дете решило дека е време да биде херој (којзнае можеби го гледало Бетмен), па ја пријавило својата мајка во полиција за фалсификување пари и различни видови документи за индентификација.

За да го потврди своето тврдење, детето им дало на полицајците дел од „домашно направените” пари, а тие решиле да ја проверат ситуацијата. Кога стигнале во домот на детето ја пронашле мајката заедно со еден куп пари, а откако ја уапсиле, ги конфискувале и сите принтери, скенери и комјутерски дискови што ги нашле на местото на злосторот.

На мајката и е определена кауција од педесет илјади долари, а што ќе се случи со малиот херој не се знае.

Додади коментар

Би те интересирало и

Меркел: Германските власти нема да толерираат мешање однадвор во предизборниот натпревар

Германската Влада нема да трпи обиди за мешање во предизборната борба, изјави синоќа канцеларката, Ангела ...

Турцијa: Приведени петмина борци на ИД кои планирале напад во Истанбул

Турските безбедносни сили приведоа петмина борци од терористичката групација „Исламска држава“, кои планирале да извршат ...

Close