Монако по осми пат е шампион на Франција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Монако по осми пат е шампион на Франција

Монако во 37.коло во француското првенство го победи Лил со 4:0 и ја обезбеди шампионската титула, осма во клупската историја.

Монако го победи Лил 4:0, два гола постигна Фалкако, еден Силва, а последниот е авто гол на Алонсо.

Монако на коло до крајот има три бодови повеќе од ПСЖ, но има и подобра гол разлика и подобар меѓусебен скор.

Инаку во ова коло, убедлива победа забележа и ПСЖ, 5:0 кај Сент Етиен. По два гола постигнаа Кавани и Лукас Муора, а конечниот резултат го постави Драклсел.

Превземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...