Моника Белучи попладнево пристигна на Аеродромот Никола Тесла во Белград. – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Моника Белучи попладнево пристигна на Аеродромот Никола Тесла во Белград.

Славната актерка пристигна во Србија по повод премиерата на филмот „На млечниот пат“ каде што таа глуми  со Емир Кустурица, а во филмот таа ја игра главната улога.

Премиерата е закажана за вечерва, а на аеродромот во Белград актерката ја пречекаа новинарите за кои таа беше топло расположена за сликање

Би те интересирало и

Свети Трифун и Свети Валентин – ден на виното и љубовта

На 14 февруари, според новиот календар, или први февруари, според стариот, кој се уште е ...

А каде е бакнежот?

А каде е бакнежот? pic.twitter.com/VoTbRKrJJX — Filip (@Tekinec) February 13, 2018