Морбиден транспарент за Заев – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Морбиден транспарент за Заев

Со отпечатен транспарент со морбидна порака до лидерот на СДСМ, Зоран Заев, издвоен од толпата протестанти во Штип, стоеше Ангеле Зафировски, познат како Бате Геле.

Штипјанецот е автор на две книги за како што ги нарече за „првото премиерското семејство“ – едната за Никола Грувски, додека втората за внуците на Јордан Мијалков – Сашо и Влатко Мијалкови.

Насобраните љубопитно гледаа во транспарентот – новото „дело“ на Бате Геле, меѓутоа, останаа на дистанца.

Би те интересирало и

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...