Мотивација на денот: Никој не е совршен! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мотивација на денот: Никој не е совршен!

Модната индустрија денес диктира модни трендови, но и трендови за убавина. Па со тоа и го категоризира атрактивното на една, помалку атрактивното на друга, и она што е неатрактивно на трета страна. Па многу истражувања покажуваат дека девојките и жените ширум светот се под константен притисок да бидат поблизу до совршените верзии кои ги гледаат пред фото-објективите и на модните писти.

Токму така се заборава на фактот дека никој не е совршен. Дури ни моделите кои се трудат својот изглед да го доближат до совршенство и кои важат за најубави во глобални рамки.

Прочитај повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Ако избегнувате брза храна, слатки и редовно вежбате, но никако да симнете неколку проблематични килограми, ...

По 35 години забрана, ќе има кино проекции во Саудиска Арабија

По 35 години забрана на кината, во Саудиска Арабија започнаа проекции на анимирани филмови. Првите постојани кино-сали ...