Мртво бебе пронајдено во куќа во Тетово – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мртво бебе пронајдено во куќа во Тетово

lenta-policija-telo

Вистинска трагедија ја потресе Македонија. Вчера во 1 часот и 40 минути во полиција во Тетово од Клиниката било пријавено дека починало бебе. Трагедијата се случила на улицата „Иво Лола Рибар“, во куќата сопственост на С.Р. каде била констатирана смрт на неколкумесечно бебе.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата. Засега не е познато како починало малото бебенце. По наредба на Јавен обвинител телото на бебето е дадено на обдукција.

Би те интересирало и

Обвинителството го расветлува синоќешното убиство во Чаир

Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. ...

Жена прободена со нож починала на пат кон болница

Жена од Тетово синоќа починала на патот кон болница, откако била повредена со нож во ...