Мртов радовишанец пронајден во автомобил кај Неготино – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мртов радовишанец пронајден во автомобил кај Неготино

Вчера претпладне на регионалниот пат Р1-103 кај крстосницата 20-ти км-Неготино, пронајден е излетан надвор од патот педесет и петгодишниот  Т.К. од Радовиш, кој управувал патничко моторно возило „Форд Мондео“, со штипски регистарски ознаки.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Штип, по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, а над возилото е извршен преглед од страна на вештак заради утврдување на техничка исправност.

При вршење на увидот констатирано е дека сообраќајната незгода се случила на 09.10.2017 година околу 12,30 часот.

Би те интересирало и

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...