„Мултикултурните поврзувања во граѓанскиот сектор во Македонија“, книга на Лилјана Поповска – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

„Мултикултурните поврзувања во граѓанскиот сектор во Македонија“, книга на Лилјана Поповска

Недоволната поддршка од институциите го ограничува влијанието на мултикултурното поврзување во граѓанскиот сектор. Ова, во книгата која денеска ја промовираше Македонскиот центар за меѓународна соработка, го посочува авторката Лилјана Поповска.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...