Мурињо го продолжи договорот со Јунајтед – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Мурињо го продолжи договорот со Јунајтед

Од раководството на „Црвените Ѓаволи“ потврдија дека 54-годишниот Португалец го продолжил договорот со клубот.

Со новиот договор, Жозе Мурињо ќе остане на „Олд Трафорд“ најмалку до 2020-та година, а потпретседателот на клубот, Ед Вудвард ја потврди оваа информација за официјалната интернет страница на клубот.

„Пресреќен сум што Жозе се согласи да потпише нов договор и тој во клубот ќе остане до 2020-та година. Неговиот пристап и професионализам се неверојатни. Тој му даде дополнителна енергија на клубот и уверен сум дека во иднина екипата со него на чело ќе оствари големи резултати“, изјави Вудвард.

Мурињо се пресели во таборот на Манчестер Јунајтед во 2016-та година, а досега со екипата од „Олд Трафорд“ има освоено три титули – Лига Куп, Комјунити Шилд и Лига Европа.

Преземено од: Точка

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...