МФ ќе го претстави подготвениот Предлог-буџет за 2018 година пред да се достави во Владата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

МФ ќе го претстави подготвениот Предлог-буџет за 2018 година пред да се достави во Владата

Министерството за финансии в четврток организира јавна дебата на која ќе ги претстави контурите на Предлог-буџетот за 2018 година. Ова го соопшти денеска министерот за финансии Драган Тевдовски, одговорајќи на новинарски прашања по одбележувањето на Светскиот ден на штедењето организирано од Здружението на банкарство при Стопанската комора на РМ.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

СДСМ: За првпат во историјата просечната нето плата е над 24.000 денари

  Просечната плата во земјава се искачи до 24.000 денари – велат од СДСМ во ...

СБ: Родовата нееднаквост на пазарот на труд прави загуби на БДП

Поради родовата нееднаквост и малото учество на жените на пазарот на труд се прават загуби ...