Навивачите негодуваат за новиот дрес на Интер – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Навивачите негодуваат за новиот дрес на Интер

Навивачите на поранешниот европски шампион Интер не се задоволни од изгледот на новиот дрес на нивниот омилен клуб. Тие најмногу негодуваат на вертикалните линии кои не се по традиција со иста дебелина и распоред и ги потсетува на бар-код.

На социјалните мрежи е појавија низа критики но се чини дека тоа нема да ги премисли челниците на „нероаѕурите“.

Новиот дизајн на дресот е официјално потврден и фановите на Интер ќе мораат да се навикнат на него.

Би те интересирало и

У19: Македонија поразена од Унгарија

Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...