Навредливи графити напишани на улицaта на пратеникот, Максим Димитриевски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Навредливи графити напишани на улицaта на пратеникот, Максим Димитриевски

Непознати сторители ноќеска на улицата „Ристовац“ ,  каде што живее пратеникот од СДСМ, Максим Димитриевски пред семејниот дом,  со спреј испишале графити со навредливи содржини кон пратеникот.

-Максо предавник, Максо албански слуга, Максо дали Куманово заслужи двојазичност, Максо гробар на Македонија- со спреј е напишано на асфалтот на улицата „Ристовац“.

Случајот е пријавен во полиција, а Димитриевски на социјалните мрежи напиша:
„Лично го прашувам тој изманипулираниот што го напиша ова пред мојот дом – Дали воопшто ме познаваш барем малку човеку?
Очајнички се вашите обиди за манипулација со јавноста“.

Димитриевски најави дека со повеќе информации ќе излезе во текот на денот.

 

 

 

 

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...