Над 217 000 евра чинел ангажманот на Никовски, еден од надворешните соработници на Груевски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Над 217 000 евра чинел ангажманот на Никовски, еден од надворешните соработници на Груевски

Вкупно 217 490 евра од државниот буџет му биле исплатени на Александар Никовски, еден од надворешните соработници на поранешниот премиер Никола Груевски. Од оваа сума, 70 500 евра се исплатени како хонорар, а 147 000 на име трошоци.

Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...