Наместо со цвеќе Кинез ја изненадил девојката со букет од пари – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Наместо со цвеќе Кинез ја изненадил девојката со букет од пари

Неименуван маж од кинеската провинција Јулин на неговата девојка и испратил необичен букет направен од пари.

Вкупната сума потрошена за изработка на овој букет изнесува 1.370 евра.

Секоја банкнота била обликувана во форма на роза.

Извор: Здравство24

Би те интересирало и

Свети Трифун и Свети Валентин – ден на виното и љубовта

На 14 февруари, според новиот календар, или први февруари, според стариот, кој се уште е ...

А каде е бакнежот?

А каде е бакнежот? pic.twitter.com/VoTbRKrJJX — Filip (@Tekinec) February 13, 2018