Нападнат прилепчанец со секира и лопата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нападнат прилепчанец со секира и лопата

Триесетгодишен прилепчанец пријавил дека синоќа околу 23.30 часот бил нападнат од поголема група луѓе пред куќата на неговиот чичко.

Групата со себе носела стапови, секири и лопати, а била предводена од Р.Ј., со кого биле и неговиот брат С.Ј. и соседите А.Н., Е.Н., З.Н., Р.Н. и К.Н. Тие ги нападнале и чичко му С.М. и соседот Б.Ш.

Во нападот со телесни повреди се здобиле Џ.М. и С.М., додека со тешки телесни повреди се здобил Б.Ш.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од НК КР Прилеп. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...