Напладне нова прес конференција на СЈО – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Напладне нова прес конференција на СЈО

Специјалното јавно обвинителство за денеска во 12 часот закажа нова прес конференција за медиуми. Последната прес-конференција СЈО ја одржа на 18 ноември лани, кога го презентираше случајот „Таргет“.

Токму со овој случај се дозна дека УБК нелегално-без судски налог прислушувала точно 5.817 телефонски броеви во период од 2008 година до 2015 година. За предметите „Тенк“ и „Тарифа“, СЈО не организираше прес конференција, туку за нив информираше преку соопштение за медиуми.

Би те интересирало и

Заев: македонските возачки дозволи ќе бидат признаени во Германија

Македонскиот премиер вели дека поради техничка пречка неделава не бил потпишан договорот за признавање на ...

Села и Гаши на средба во Тетово разговараа за окрупнување на Албанската опозиција

Иако поделени во фракции и крила, Албанските опозициони партии започнаа да соработуваат, чија крајна цел ...