Направете да се заљубат во вас за само 4 минути – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Направете да се заљубат во вас за само 4 минути

Сигурно веќе многу пати сте слушнале за „проверена формула“ која ќе ја натера вашата симпатија да „фрли око на вас“, а можеби и да се заљуби? Вистинскиот рецепт е едноставен – гледајте ја во очи!

Експертите откриле дека наједноставниот и најефикасниот начин да предизвикате емоција кај спротивниот пол да се заљуби во вас, е 4 минути да го гледате непрекинато право во очи.

Иако тоа им било смешно на почеток, парови во различни емоционални ситуации кои одговориле на експериментот набрзо се зближиле, бидејќи гледањето кон партнерот директно во очи ги натерало да се присетат на сите убави работи кои ги заборавиле и така несвесно да пробудат емоции во нив…

Погледнете што се случило на крај:

Би те интересирало и

Гугл случајно му ја расипа кампањата на Захариев

Кога Гугл ќе вмеша прсти, прави хаос сред кампања. Кандидатот за градоначалник на Штип, Илчо ...

Снајди се па прави ајвар – фyнкционални изговори како да не добиеш казна ако те фати полиција како правиш ајвар

Полицијата последниве неколку недели користејќи специјално тренирани гладни студенти кои можат да намириаат ајвар и ...