Направи сам: Зелен напиток за постпразнична детоксикација – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Направи сам: Зелен напиток за постпразнична детоксикација

Периодот по празниците е време кога некои обично повторно почнуваат да ги бројат калориите или пак решаваат да притиснат „кочница“ кога станува збор за конзумирањето на поголеми количества на храна. Тоа е и период во кој на телото му треба детоксикација.

Овој зелен напиток за детоксикација и намалување на масни наслаги, го поттикнува метаболизмот и детоксикација та па помага и во топење на масните наслаги околу стомакот, кои се поврзани со болестите на срцето, високиот крвен притисок и зголемениот ризик од дијабетес.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

10 години помладо за само 10 минути

Малата промена во шминкањето и облекувањето може да направи чуда за вашиот изглед. Единствено што ...

На Клиниката за пулмологија за една минута ќе се вадат тумори на дишното стебло

  Неколкумина специјалисти на Клиниката за пулмологија во Скопје ќе отстрануваат тумори од белите дробови ...