Направи сам: Ледено кафе освежување – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Направи сам: Ледено кафе освежување

Едноставните кафиња се проверена варијанта, но понекогаш е добра идеја  да се експериментира за поинаков, интересен резултат. Токму таква е комбинацијата во прилог- едноставна, но поинаква и ледено освежувачка.

Состојки:

6 лажици Triple Sec

24 лажици растопен сладолед од ванила

1/2 лажица инстант кафе

Направете микс од сите состојки со помош на блендер. Блендирајте додека да се добие мазна текстура, а потоа ставете ја смесата во провидна чаша. Moже да додадете коцки лед, а и да украсите со со парче портокал и стапче цимет.

Би те интересирало и

Само еден миг е потребен за да ја изгубиш самодовербата

За жал, чувствувам дека сме отидени до таму што довербата ништо не ни значи и ...

Се’ за храна: Смути со јагоди и банана

Супер појадок или вкусна ужина послужена во чаша! Пробајте нашиот нов рецепт за подготовка на ...