Направи сам: Уникатни декораци за домот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Направи сам: Уникатни декораци за домот

Доколку сакате да го освежите изгледот на вашиот дом со некој нов украс кој ќе има уникатен печат, не заборавајте дека не мора да „фрлате“ пари на скапи предмети. Она што ви е потребно за уникатност на изгледот на вашиот нов украс е добра идеја, исто таков начин за реализација и соодветни алатки.

Во видеото во прилог имате 20 предлози за интересни украси, или пак помагала за подобро организирање, но и разубавување на домот. Многу е веројатно дека добар дел од она што ви е потребно за изработка на украсите како материјал, можеби веќе го имате дома. Изберете го посакуваното, видете што ви недостасува и потоа уживајте во креативниот процес на изработка, а уште повеќе во конечниот резултат.

 

Би те интересирало и

Само еден миг е потребен за да ја изгубиш самодовербата

За жал, чувствувам дека сме отидени до таму што довербата ништо не ни значи и ...

Се’ за храна: Смути со јагоди и банана

Супер појадок или вкусна ужина послужена во чаша! Пробајте нашиот нов рецепт за подготовка на ...