Народна банка ќе купува чоколада – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Народна банка ќе купува чоколада

Народната банка на Македонија објави оглас за барање за прибирање на понуди за набавка на млечни чоколади.

Според објавата на Бирото за јавни набавки се работи за договор со проценета вредост од 127.118 денари без ДДВ.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Целата набавка може да ја видите ТУКА.

 

Извор: Е-набавки/Емагазин

Би те интересирало и

Работниците од Фени ја прашуваат Слаѓана Тасева чии интереси застапува по наводите за стечајот во фабриката

По денешната прес конференција на Транспаренси Интернешнел Македонија, каде директорката Слаѓана Тасева ги повика надлежните ...

Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“

Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци ...