Начевски – Николов ќе го судат полуфиналето во ракомет Франција – Шпанија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Начевски – Николов ќе го судат полуфиналето во ракомет Франција – Шпанија

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов на најдобар можен начин ја претстави Македонија и на ова големо ракометно натпреварување.

Тие ќе го судат денешниот прв полуфинален натпревар на ЕП во Хрватска меѓу Франција и Шпанија, со почеток во 18 часот. Можеби заслужија да бидат дел и од големото финале, но таа среќа овојпат ја имаат Хрватите Матија Губица и Борис Милошевиќ. Со оглед дека првенството се игра во Хрватска, така е тоа во ракометот, домаќинот е секогаш привилегиран…

Вториот полуфинален натпревар меѓу селекциите на Данска и на Шведска ќе го судат Германците Маркус Хелбиг и Ларс Гејпел. Мечот за третото место им припадна на Романците Дин и Дину, а на натпрварот за петто место правдата ќе ја делат Шпанците Ралуху и Саброса.

Преземено од: Екипа

Би те интересирало и

Пред 16 години Кометал ЃП стана европски првак (Видео)

На 19 – ти мај во 2002 година во салата на СРК „Кале“ во Скопје ...

Вардарки отпатуваа за Будимпешта по посакуваната титула

  Ракометарките на ЖРК Вардар попладнево отпатуваа за Будимпешта на „фајнал-фор“ турнирот во Лигата на ...