Најдобар антивирус: Рускиот патријарх Кирил со света вода ги штити компјутерите од вируси? – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најдобар антивирус: Рускиот патријарх Кирил со света вода ги штити компјутерите од вируси?

Голем број на корпорации, здравствени служби и владини организации овие денови се борат против сајбер нападите кои го погодија целиот свет. Русија од друга страна, барем како што пренесуваат медиумите, пронашла начин како да се избори со оваа незгодна ситуација, а тајното оружје е наводно “света вода”. Меѓутоа, покасно се утврди дека тоа е лажна инфорамција.

На фотографијата која го обиколи светот, рускиот патријарх Кирил се гледа како во Министерството за внатрешни работи ги “освежува” компјутерите, кои наводно биле погодени од хакерски напади.

За овој настан светските медиуми пишуваа многу, но на крај се откри дека ова сепак се случило во 2013 година.

Мислејќи дека ова се случило сега, луѓето започнаа масовно да коментираат на фотографијата.

“Патријархот се грижи компјутерите да не бидат погодени од вируси”- беше еден од коментарите.

Дека се работи за настан кој се случил во 2013 година, можете да проверите ОВДЕ.

Превземено од: Маркукуле

Би те интересирало и

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, ...

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...