Најздодевната боја никогаш не изгледала попривлечно – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најздодевната боја никогаш не изгледала попривлечно

Креативната директорка на славната модна куќа „Dior“, Maria Grazia Chiuri, остави одличен впечаток со презентацијата на најновото на модната писта. Инаку таа е првата жена низ историјата на славниот бренд која имаше шанса да застане на чело на модниот гигант. Од таа позиција промовираше модни парчиња кои се очекува да бидат видени на црвените килими на големите настани.

Впечатокот е дека овој пат, таа докажа дека сивата боја не мора да влезе во категорија „здодевна“. Всушност, низ целата колекција преовладуваат „ледените“, сиви тонови кои некаде се комбинираат со црвенкасти нијанси или пак со неутрални, беж тонови и токму ваквата комбинција носи одличен резултат.

 

Би те интересирало и

Земните задоволства и Кензо Танге за старт на Моден викенд Скопје (Галерија)

Љубителите на модата и модните трендови по седумнаесетти пат се собраа на едно место за ...

Мадона повтори оди на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, ...