Најмалку шест луѓе загинаа, повеќе од 130 повредени во две експлозии на бензиска станица во Гана – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку шест луѓе загинаа, повеќе од 130 повредени во две експлозии на бензиска станица во Гана

Најмалку шест луѓе загинаа и 132 се повредени по две експлозии на бензиска станица во главниот град на Гана, Акра.

Заменик министерот за информации изјави дека ноќеска биле регистрирани и послаби експлозии, но пожарникарите успеале да го локализираат пожарот.

Според очевидци, експлозиите биле предизвикани од цистерна со пропан-бутан.

Околу 150 луѓе загинаа во пожар на бензиска станица во Акра во 2015 година.

Би те интересирало и

Наесто Пуџдемон, за малку полицијата ќе уапсела комичар

Шпанската полиција којашто е во потрага по Карлес Пуџдемон, за малку ќе уапсеше негов двојник ...

Во САД закажани три смртни казни во еден ден

Во три сојузни американски држави Алабама, Тексас и Флорида во ист ден се закажани извршувања ...