Најмалку 12 загинати во автобуска несреќа во Мексико – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку 12 загинати во автобуска несреќа во Мексико

Најмалку 12 луѓе загинаа, а 30 се повредени кога автобус излета од патот и падна во амбис во планинското подрачје на јужниот дел на Мексико, во близина на границата со Гватемала, објавија во понеделник мексиканските власти.

Несреќата се случила покрај градот Мотозинтла, кога автобусот во кој се наоѓале луѓе што се враќале од духовна обнова во центарот на брегот на Тихиот океан, излетал од патот и паднал во амбис.

Причината за несреќата не е позната.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Скандалот со Кембриџ Аналитика го тресе Фејсбук

Професорот кој преку апликација собирал податоци на корисниците на Фејсбук тврди дека е „жртвено јагне“. ...

Трамп му честитал на Путин и покрај советите да не го прави тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера телефонски му честитал на рускиот претседател Владимир Путин на изборната ...