Најмалку 15 лица загинаа во бура во Пакистан – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку 15 лица загинаа во бура во Пакистан

При силните дождови, кои го погодија северозападниот дел на Пакистан, загинаа најмалку 15 лица, меѓу кои и деца, а повредени се десетина луѓе.

Високиот претставник за вонредни ситуации на Пакистан, Латиф Кан, изјави дека поради невремето се разрушеле голем број на домови и предизвикани се поплави во некои места.

Властите на Пакистан наведоа дека во регионот Бахур во невремето е разрушено училиште, а при тоа загинале шест деца и девет се повредени.

Во тек е операција за спасување и санирање на штетите.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Млад кривопаланчанец,актуелен советник во Општината од опозоциската ВМРО ДПМНЕ, под дејство на алкохол викендов навредувал и се заканувал на полициски службеници

За време на викендот,22 годишен жител на Крива Паланка,лице кое се наоѓа на висока позиција ...

Маж обесен, жена во бессознание откриена дрога кај лица од Демир Капија и Кавадарци

Тежок викенд во Тиквешијата. Синоќа некаде околу 21 часот,млада жена на возраст од 37 години ...