Најмалку 20 загинати и над 100 повредени во Лас Вегас – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку 20 загинати и над 100 повредени во Лас Вегас

Најмалку 20 загинати и над 100 повредени во синоќешното пукање за време на концерт во Лас Вегас, пренесе Си-ен-ен.

Нападот се случил во близина на казиното „Менделеј беј“ во центарот на Лас Вегас за време на фестивалот „Route91 – Harvest“ кога непознат напаѓач пукал во посетителите на фестивалот на кантри музика.

Очевидци велат дека куршумите биле испалени од повисока хотелска позиција. Според досегашните информации од Метрополитен полицијата во Лас Вегас, еден осомничен за нападот е убиен и се претпоставува дека нема други напаѓачи.

Полицијата исто така соопшти дека се во потрага по жена – Марилоу Данлеи.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...