Најмалку 23 загинати во автобуска несреќа во Турција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку 23 загинати во автобуска несреќа во Турција

Најмалку 23 луѓе загинаа, а 11 се наоѓаат во критична состојба откако се преврте автобус во западниот дел на Турција, соопштија во сабота турските власти.

Автобусот се превртел на свиок на патот од Измир кон летувалиштето Мармарис, наведоа властите на провинцијата Мугла.

Сите патници во автобусот биле турски државјани.

Засега не се познати причините за несреќата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...

Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде беа повредени двајца војници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во хангарот на АРМ каде ...