Најмалку 38 повредени во немирите во Каталонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најмалку 38 повредени во немирите во Каталонија

Деветмина од нив се со сериозни повреди и се хоспитализирани, соопштија каталонските здравствени власти.

Најмалку 38 луѓе се повредени во акциите на шпанската полиција низ градови во Каталонија во обид да спречат гласање на референдумот за независност на тој шпанска регион.

– Деветмина од нив се со сериозни повреди и се хоспитализирани – соопштија каталонските здравствени власти.

Извор: МИА

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...