Најсмешните НБА реклами кои ќе ве насмеат до солзи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Најсмешните НБА реклами кои ќе ве насмеат до солзи

Хуморот секогаш е добар за реклама. Потрошувачите тоа секогаш го препознаваат и го ценат. Поради тоа големите компании сакаат да бидат запаметени по некој спортист или по некој спортски клуб. Токму НБА лигата како одличен маркетинг бренд е постојано присутна во главата на навивачите, но сепак ретки се оние кои успеваат во ова. Ова се најсмешните НБА реклами.

Би те интересирало и

Кривични пријави против Доневски и сопственикот на „Секјуриком“ за злоупотреба на милионски тендер (Видео)

Поранешниот директор на владината Служба за општи и заеднички работи, Васе Доневски и сопственикот и ...

Perfect на Ед Ширан во изведба на „2Cellos“