На лажни профили објавувал фотографии од поранешната девојка за да и’ ја уништи честа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

На лажни профили објавувал фотографии од поранешната девојка за да и’ ја уништи честа

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против дваесет и едногодишниот, Ф.И. (22) од Тетово поради постоење основи на сомнение за  сторено  кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Пријавениот, откако ја прекинал љубовната врска со дваесет и едногодишната М.М. од Тетово, креирал два лажни Фејбук профили и еден профил на Инстаграм на нејзино име, на кои прикажувал фотографии на оштетената и разни коментари, а со намера да и’ наштети на нејзината чест и углед – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...