Невладините се’ уште немаат официјален одговор за завршницата на истрагите за нивната работа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Невладините се’ уште немаат официјален одговор за завршницата на истрагите за нивната работа

Дваесетината невладини организации чија работа беше предмет на истрага, се’ уште немаат официјални информации за завршницата. Тие досега не добиле никаков одговор од Основото јавно обвинителство, иако во петокот министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски изјави дека истрагата е завршена и не се пронајдени нелегални дејности.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...