Невреме во Хрватска, град со големина на пинг-понг топче

Хрватска синоќа беше зафатена од невреме по бранот жештини. Во делови од државата паѓаше град со големина на пинг-понг топче, јавуваат хрватски медиуми.

На северниот дел од Јадранот и во горските предели имаше поројни врнежи проследени со грмотевици.

Невремето во Загорје предизвика огромна штета. Голем број од жителите се жалат дека градот им ги оштетил автомобилите, јавуваат хрватски медиуми.

Преземено од: А1он.мк

Додади коментар

Би те интересирало и

Џорџо Комаи: Во Македонија и Хрватска има најмногу улици и плоштади со името на Тито

  Италијанскиот експерт за посткомунистички општества и Источна Европа, Џорџо Комаи креирал мапа на улици ...

СПЦ забрани Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“

Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и ...

Close