Невреме со грмотевици, дожд и град во делови од Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Невреме со грмотевици, дожд и град во делови од Скопје

Фото: Архива

Делови од главниот град денеска беа погодени од силно невреме проследено со грмотевици, силен дожд и град. Температурите денеска во земјава се очекува да достигнат максимални 18 степени, а во Скопје до 17.

Во главниот град се очекуваат повремени врнежни со променлив интензитет, кои ќе бидат проследени со грмежи.

Врнежите ќе продолжат и во вторник, но со намален интензитет, а на повисоките планини во северозападните делови ќе поминуваат во снег.

Во вторник и среда ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително намалување на дневната температура.

Од средa ќе има постепено намалување на облачноста, а од четврток и пораст на дневната температура.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...