Недостигот на кадар главен проблем во металуршката индустрија во Македонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Недостигот на кадар главен проблем во металуршката индустрија во Македонија

Недостигот на кадар е еден од клучните проблеми во металуршката индустрија – сметаат од Здружението на металургија при Стопанската комора на Македонија. Од таму бараат, државата да направи коренити промени во образовниот систем.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

„Standard and Poor’s” го потврди кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен изглед

Aгенцијата „Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабилен ...

Ќе има ли конечно светла иднина за Фени Индустри?

Ќе има ли конечно подобри денови и светла иднина за комбинатот за никел Фени индустри, ...