Непредвиден пад на американските залихи на нафта, цените на месечното максимално ниво – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Непредвиден пад на американските залихи на нафта, цените на месечното максимално ниво

Паднаа американските залихи на нафта, цените се на месечното максимално ниво.

Oткако беше објавено дека американските залихи на “црното злато” паѓаат седма недела по ред, нафтата денеска се тргуваше на нивото блиску до едно месечниот максимум.

Американската управа за енергетски информации (ЕИА) соопшти дека залихите на нафта на САД минатата недела се намалени за 4.43 милиони барели и се на ниво од 516,3 милиони барели нафта, што е двојно повеќе од предвидувањата на аналитичарите, кои во анкетата на “Блумберг”, предвидуваа пад од 2,0 милиони барели нафта.

Извор: Денар

Би те интересирало и

СДСМ: За првпат во историјата просечната нето плата е над 24.000 денари

  Просечната плата во земјава се искачи до 24.000 денари – велат од СДСМ во ...

СБ: Родовата нееднаквост на пазарот на труд прави загуби на БДП

Поради родовата нееднаквост и малото учество на жените на пазарот на труд се прават загуби ...