Нејмар се засити во Париз: Ќе прифати и помала плата, само за да се пресели во Реал! – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нејмар се засити во Париз: Ќе прифати и помала плата, само за да се пресели во Реал!

Француските медиуми пишуваат дека Бразилецот се подготвува за враќање во Шпанија.

Најскапиот фудбалер во историјата е подготвен да прифати и намалување на платата која во ПСЖ во моментов му изнесува 38 милиони евра годишно.

Реал за неговото доаѓање би можел да активира откупна клаузула од 249 милиони евра, а тоа е 27 милиони повеќе од неговиот рекорден трансфер во ПСЖ минатото лето.

Постои опција ПСЖ да го напушти Нејмар, но под услов да ја освојат ЛШ, како што пишувавме претходно.

Преземено од: Суперспорт

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...