Николовски: „Повардарие“ треба до денар да го исплати долгот кон лозарите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Николовски: „Повардарие“ треба до денар да го исплати долгот кон лозарите

Долгот кој винаријата Повардарие го има кон лозарите треба да биде исплатен до денар. Ова го истакна денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупко Николовски. Тој вели дека поради долгот, винаријата годинава за првпат не е запишана во регистарот на откупувачи во Министерството.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Нов повик од 7 милиони евра за погранична соработка меѓу Македонија и Бугарија

Близу 7 милиони евра ќе бидат доделени во вториот повик за проекти за програмата за ...

Финска бара начин за чување на конфискуваните биткоини

Властите во Финска се обидуваат да пронајдат начин за складирање на речиси 2.000 биткоини што ...