Нова песна на Ѓорѓе Балашевиќ – „Мала видра“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нова песна на Ѓорѓе Балашевиќ – „Мала видра“

Djordje-i-Jelena-Balasevic

Тој ги изненади и воодушеви своите фанови издавајќи ја својата нова песна со наслов „Мала видра“.

Со својот нов сингл, Балашевиќ покажа дека и натаму е целосно внесен во специфичниот војводински мелос.

Би те интересирало и

ВИДЕО:

Како изгледа возење формула 1 на снег? (видео)